Ana sayfa Kimdir?

Kimdir?

Merhaba,

İsmim E. Alp Demirkaya. 1978 yılında İstanbul’da doğduktan sonra, babamın mesleği gereği Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde yaşadım. 1995 yılında, babamın da mezun olduğu İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘ni kazanınca, İstanbul macerama kaldığı yerden devam ettim.

2002 yılında Avukat olmak için yaptığım stajımı tamamlarken, Almanya’da okumaya karar verdim. Almanya Freiburg şehrinde aldığım 1 yıllık almanca kursunun akabinde, Albert Ludwig University of Freiburg‘da hukuk yüksek lisansı yapma hakkını kazandım. 3 yıllık bir eğitim hayatının sonunda, “Internet’ten müzik indirmenin hukuki sorunları” konulu yüksek lisans tezi ile mezun oldum.

2006 senesinde İsviçre Zürih Üniversitesi‘nde doktora eğitimime başladım. Doktora tez konum olan “Online-Bankacılık” çalışmaları için, İsviçre Basel Üniversitesi, Almanya Freiburg Üniversitesi ve Fransa Strasbourg Üniversitesi‘nde misafir araştırmacı olarak bulundum. 2011 yılında tez danışmanım ile ciddi fikir ayrlığı yaşayınca (ya sev ya terk et) Türkiye’ye geri döndüm.

2011’den beri avukat olarak çalışıyorum. Mesleki açıdan, özellikle sigorta hukuku alanında çalışıyorum.

Elektrikli otomobillere olan özel ilgim ve İsviçre’de aldığım eğitim nedeniyle, Türkiye Elektrikli Araç Üreticileri ve Yan Sanayicileri Derneği’nin genel sekreterliği ve bu görev dolayısıyla, AVERE (kısaca, Avrupa Elektrikli Araçlar Birliği) Türkiye ilişkileri görevini yürütüyorum.